با پارچه، لباس ثروت به تن کردم

در 18 سالگی به دلیل بیماری پدرم تنها حامی خانواده بودم. دوست داشتم زحماتی که پدر و مادرم برای من کشیده اند را جبران کنم. در یک مغازه پارچه فروشی شاگردی میکردم تا اینکه با صاحب مغازه تجارت پارچه را شروع کردیم و به یکباره زندگی ام متحول شد.
با پارچه، لباس ثروت به تن کردم

 پارچه نخی چینی

قیمت پارچه نخی چینی بسته به موغوبت نخ آن متفاوت است. پارچه نخی چینی را می توان از جمله پارچه های پرکاربرد در بین تمام پارچه ها در سرتاسر دنیا دانست. تاریخ استفاده از اولین پارچه های نخی به هند بر می گردد که قدمتی پنج هزار ساله دارد. شواهد به دست آمده نشان می‌دهد در حدود 4 هزار سال قبل آمریکایی‌ها هم از الیاف پنبه برای تهیه پارچه استفاده می‌کردند، کم‌کم در سرتاسر قاره استفاده از این پارچه ها رواج یافته است. کشت پنبه در ایران و عربستان هم به صورت گسترده انجام می‌شده اما منسوجات آن‌ها تا اواخر قرون وسطی در بین اروپاییان شناخته شده نبود.

دیگران چه می خوانند:

پارچه کرپ فلورانس

به دلیل نوسانات ارزی نمیتوان به طور دقیق قیمت پارچه کرپ فلورانس را تعیین کرد. بسیاری از فرهنگها این شکل از پارچه را در مرحله ‌ای از توسعه پذیرفته ‌اند و می توان آن را تاریخچه پارچه کرپ محسوب کرد، پارچه کرپ در تاریخ تمدن بشری منحصر به فرد نیستند. پارچه کرپ فلورانس هنوز توسط زنان ارتدوکس یونانی برای عزاداری استفاده می شود. فرهنگهای مختلف شبه قاره هند در قرن نوزدهم کرپ را در ساحل رایج کردند همچنین، در روژاوا، در قرن19، کرپ گسترش یافت. پارچه کرپ دنیای مد را طوفانی کرده است و پارچه ‌های کرپ امروزی که در اصل از ابریشم ساخته شده‌اند، می‌توانند از مواد در دسترس مانند پنبه، ویسکوز دوخت و تهیه شوند. در دوران باستان، به ویژه دوران ویکتوریا، زنان یونانی لباسهای کرپ رنگ می‌پوشیدند؛ پارچه ‌ای که نماد انتخابهای مد امروزی است.

پارچه نخی کتان

برای خرید عمده و اطلاع از قیمت پارچه نخی کتان به سایت ما مراجعه کنید. مردم از سالهای قبل تا به الان از پارچه های پنبه ای و کتان به دلیل ماهیت نرم و راحتی که دارد، استفاده می کنند که در پارچه کتان الیاف سلولزی وجود دارد که از غوره کرکی گیاه پنبه یا همان کتان به دست می آید. قبل از تولید پارچه، این الیاف ابتدا رنگ می شوند و سپس به پارچه کتان تبدیل می شوند.

 

با پارچه، لباس ثروت به تن کردم

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟