در واکنش به حمله تروریستی لندن؛
۱۳۹۶/۱/۴

فرمانده ناتو در اروپا: اروپا یکی از خطرناک ترین مناطق جهان شده است

«کورتیس اسکاپاروتی» فرمانده نیروهای ناتو در اروپا روز پنجشنبه در واکنش به حمله تروریستی روز چهارشنبه لندن گفت: قاره اروپا اکنون یکی از خطرناک ترین مکان های جهان شده است.

به گزارش اقتصاد ملی به نقل ازشبکه خبری روسیا الیوم, 'کورتیس اسکاپاروتی' در نشست کمیته نیروهای مسلح در سنای آمریکا گفت: شمار تهدیدهایی که در اروپا شاهد آن هستیم به استثنای سوریه, افغانستان و عراق که به صورت مستقیم در آنها وارد عمل شده ایم بیشتر از سایر نقاط جهان است.

فرمانده نیروهای آمریکایی و نیروهای ناتو در اروپا افزود: حمله تروریستی اخیر در لندن حاکی از شرایط خطرناک در اروپایی است که امروز با دو چالش, ورود تروریست ها از سوریه و مناطق دیگر به این قاره و همچنین تهدیدات داخلی از سوی گروه تروریستی داعش مواجه است.
روز گذشته (چهارشنبه) فردی با خودرو وارد پیاده‌روی پل وستمینیستر، در نزدیکی ساختمان پارلمان در مرکز لندن شد که به دنبال آن دست کم پنج تن کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند.
روز پنجشنبه نیز پلیس شهر آنتورپ واقع در شمال بلژیک فردی را که قصد داشت تا مردم این شهر را با خودرو زیر بگیرد، دستگیر کرد. پلیس بلژیک اعلام کرد که فرد مهاجم تبعه کشور فرانسه و اصالتی تونسی داشته است.
درحالی اروپا در سال های اخیر شاهد حملات تروریستی در شهرهای مختلف این قاره است که برخی کشورهای اروپایی از گروه های تروریستی در سوریه و عراق حمایت می کنند.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.