نوبخت: دولت در پرونده بابک زنجانی پیشگام بود/مردم منتظر بازگرداندن منابع به خزانه عمومی هستند
۱۳۹۵/۱۰/۱۴
سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات رییس قوه قضاییه در موضوع پرونده بابک زنجانی گفت: دولت از ابتدا در این پرونده پیشگام بود و هر کمکی برای بازگرداندن منابع مردم به خزانه عمومی را قطعا انجام خواهد داد.

به گزارش اقتصاد ملی ,محمد باقر نوبخت در نشست خبری روز سه شنبه خود این مطلب را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رییس قوه قضاییه گفته است دولت هیچ نقشی در بازگرداندن و شناساندن اموال بابک زنجانی ندارد و دولت را به کم کاری متهم کرده است. موضع دولت در این زمینه چیست ؟ مطرح کرد.

سخنگوی دولت گفت: این موضع جدیدی نیست. ما از قوه قضاییه تشکر می کنیم که در خصوص این کیس بسیار مهم و پراهمیت پیگیری های لازم را انجام می دهد، قوه قضاییه این مسئله را پیگیری می کند که چگونه فردی بتواند نزدیک به سه میلیارد دلار که رقم و عدد آن در حال حاضر بیشتر از اموال و منابع عمومی استفاده کند.
نوبخت افزود: قطعا دولت هر کمکی در این خصوص برای بازگرداندن این منابع مردم به خزانه عمومی لازم باشد، با قوه قضاییه مساعدت و همکاری خواهد داشت.
وی ادامه داد: فکر می کنیم آن بخش هایی که برای وزارت اطلاعات یا دستگاه قضا مشکوف است، وزارت اطلاعات می تواند اطلاعات کافی و پشت پرده و صحنه در اختیار قوه قضاییه قرار دهد تا شناسایی کنیم چطور یک نفر می تواند چنین رقمی که رقم بسیار بزرگی است از بیت المال در اختیار بگیرد.
سخنگوی دولت گفت: هر موقع قوه قضاییه نظر داشته باشد، دولت همکاری می کند ضمن اینکه دولت از ابتدا پیشگام در این اقدام بود. امیدواریم به جای مسائل غیر از آنچه می تواند این فساد بزرگ را روشن کند،‌ به هیچ چیز دیگر نپردازیم چرا که مردم منتظر اقدام قاطع قوه قضاییه برای بازگرداندن این منابع به خزانه عمومی هستند.

سخنگوی دولت گفت: در خصوص پرونده بابک زنجانی فکر می کنم ملت ایران به خوبی مطلع هستند که با قبول مسوولیت از سوی دولت یازدهم این شخص دستگیر شد و دولت مجدانه این موضوع را دنبال می کرد. مقامات قضایی هم به دفعات از همکاری دولت به ویژه وزارت نفت تشکر کردند.
نوبخت افزود: هر تخلف و خلاف قانونی صورت بگیرد، کوچک و بزرگ مطرح نیست و باید دنبال شود.
وی ادامه داد: این موضوع برای دولت مطرح است که چطور یک فرد که در حال حاضر پرونده تشکیل شده و چند نفر نیز در کنارش مطرح هستند اما نفر اصلی ایشان است، واقعا یک فرد آن قدر توانایی داشت که بتواند 2.7 میلیارد دلار ارز کشور را در دست بگیرد و این فساد حاصل شود؟ حداقل برای مردم در این زمینه توضیح دهید.
سخنگوی دولت اضافه کرد: انتظار از قوه قضاییه انتظار به حقی است که به دقت و با تلاش بیشتر این پرونده را دنبال کند و همه سوال هایی که در اذهان عمومی پیش آمده را پاسخ دهند و روشن کنند. اعدام یک فرد مشکل مردم را حل نمی کند.
نوبخت افزود: باید این منابع ارزی ملت به خزانه ملت برگردد. وزارت خارجه و وزارت اطلاعات چه کاری می بایست در این زمینه انجام می داده که نداده است؟ این ها باید حتما روشن شود. 
وی ادامه داد: دولت برای برخورد با این فساد بزرگ بسیار مصر است و امیدواریم قوه قضاییه رسالت و ماموریت تاریخی خودش را در برابر دیدگان ملت که منتظرند، به نحو شایسته انجام دهند.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.