مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام:
۱۳۹۵/۱۰/۶

ذخیره سازی و عرضه 75 هزارتن گوشت قرمز و مرغ برای تنظیم بازار

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اعلام اینکه میزان ذخایر گوشت قرمز حدود 25 هزار تن و مرغ 50 هزار تن است، گفت: هیچ گونه کمبودی در این محصولات برای مصرف بازار کنونی و شب عید نداریم.

به گزارش اقتصاد ملی از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، «علیرضا ولی» تولید داخلی گوشت قرمز و مرغ را خوب ارزیابی کرد و افزود: اکنون موجودی گوشت قرمز بخش خصوصی 20 هزارتن و شرکت پشتیبانی امور دام نزدیک به پنج هزار تن است، ضمن آنکه 50 هزار تن ذخیره مرغ داریم.

وی اظهار داشت: برای ایام نوروز و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد، این محصولات به منظور متعادل کردن قیمت ها از طریق بورس و فروشگاهها عرضه می شود.
این مقام وزارت جهادکشاورزی موضوع کمبود و گرانی گوشت در بازار کشور را رد کرد و آن را سرو صدایی از سوی دلالان برای دریافت مجوز واردات دانست.
ولی با بیان اینکه تولید داخلی گوشت قرمز بالای 800 هزار تن است، تصریح کرد: با توجه به نیاز سالانه 900 هزار تن گوشت قرمز تنها به 90 تا 100 هزار تن واردات این محصول نیاز است.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: کسری حدود 100 هزار تنی گوشت قرمز با مشارکت این شرکت و بخش خصوصی جبران خواهد شد.
وی گفت: بیش از 80 درصد کسری گوشت قرمز توسط بخش خصوصی از برزیل به صورت منجمد وارد و با قیمت مورد تایید ستاد تنظیم بازار عرضه می شود.
ولی خاطر نشان کرد: در هشت ماهه امسال از حدود 100 هزار تن گوشت مورد نیاز وارداتی، 60 هزار تن توسط بخش خصوصی و شرکت پشتیبانی امور دام تامین شده که بخشی از آن برای تنظیم بازار ماه های رمضان، محرم و صفر توزیع شده است.
وی افزود: بقیه کسری گوشت قرمز مورد نیاز نیز برای تنظیم بازار شب عید در حال ورود به کشور است و جای نگرانی نیست.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره 6 هزار تن گوشت قرمز را از برنامه ها و تکالیف این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به موجودی پنج هزار تنی شرکت پشتیبانی امور دام، یک هزار تن باقیمانده را تامین می کنیم.
وی اضافه کرد: تلاش کردیم در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از دامداران از این 6 هزار تن برنامه ذخیره گوشت قرمز، 3 هزار تن از محل تولیدات داخلی و دام بومی کشور تامین شود.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در عین حال افزود: بخشی از ذخایر گوشت قرمز را از طریق دام بومی سیستانی تامین می کنیم.
وی اظهار داشت: گوشت گوساله منجمد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام با قیمت هر کیلو 225 هزار ریال عرضه می شود.
ولی در ادامه از عرضه گوشت مرغ از طریق فروشگاه های زنجیره ای و غرفه های میادین میوه و تره بار خبر داد و این اقدام را حرکتی به منظور عرضه مستقیم این محصول و کوتاه کردن دست دلالان عنوان کرد.
وی افزود: در مناطقی که تولید مرغ بیش از مصرف باشد، این شرکت آماده خریداری مرغ اضافی به منظور تنظیم بازار، متعادل کردن قیمت و عرضه در ایام اوج مصرف و تقاضای بازار است.
ولی با اشاره به اینکه این شرکت تمام زمینه ها را برای خرید مرغ سایز فراهم کرده است، گفت: اکنون در حال جمع آوری این محصول هستیم، ضمن اینکه امسال برای نخستین بار، مرغ منجمد قطعه بندی شده خریداری می کنیم.
وی وزن مرغ سایز مورد خریداری را حداکثر تا دو کیلوگرم عنوان کرد.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.