وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۱۳۹۵/۹/۲۵

بیمه کارگران ساختمانی یک هزار و 800 میلیارد تومان بار مالی برای تامین اجتماعی دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر 860 هزار کارگر ساختمانی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که بیمه آنها یک هزار و 800 میلیارد تومان برای این سازمان بار مالی به همراه دارد اما ما تاکنون تنها توانسته ایم 800 میلیارد تومان آن را تامین کنیم.

به گزارش اقتصاد ملی ، علی ربیعی، پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح های بیمارستانی در بیمارستان شهید بهشتی شیراز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف ما گسترش خدمات تامین اجتماعی در مناطق محروم است و براین باوریم که کارگران، مناطق دور افتاده و شهرستان ها باید خدمات بیشتری در حوزه درمان و سلامت دریافت کنند.
وی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: سازمان تامین اجتماعی در شهرهای جهرم، فسا، لامرد و استهبان فارس مراکز درمانی دارد و در این سفر برای پیشبرد طرح های درمانی در شهرهای یاد شده هماهنگی های لازم صورت گرفته است.
ربیعی ادامه داد: در شهرستان های داراب، ممسنی و سپیدان فارس نیز مراکز درمانی تامین اجتماعی در حال ساخت است و دستور پیگیری موضوع و شتاب در احداث این مراکز درمانی صادر شده است.
این مقام مسئول، همچنین به راه اندازی مراکز ورزشی در شهرستان های جهرم، فراشبند و قیر و کارزین در استان فارس اشاره کرد و گفت: این طرح ها با صرف 6 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: با هدف توسعه طرح های اقتصادی نیز، بزرگترین مجموعه دامداری جنوب کشور با مشارکت تامین اجتماعی با 6 هزار راس گاو و با 35 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان مرودشت فارس احداث شده است.
ربیعی افزود: در این طرح شیر خام پایه شیر خشک تولید خواهد شد و از آن ، شیر خشک ایرانی با استاندارد جهانی تولید خواهیم کرد.
وی با اشاره به این که از امسال مبادرت به صادرات محصولات لبنی ایران به روسیه، آذربایجان و ارمنستان خواهیم کرد، گفت: این محصولات پیشتر به کشور افغانستان و عراق صادر می شد.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.