فایننشال تایمز اعلام کرد
۱۳۹۴/۱۱/۱۰

پژو هنوز نیامده شرط گذاشت/میزان فروش باید بالا باشد

شرکت پژو در قرارداد جدید گفته است: فروش خودرو در ایران باید به سطح سال 2011 برسد یعنی میزان فروش را طی دو سال به سالانه 1.6 میلیون خودرو و تا سال 2020 به 2 میلیون خودرو در سال برساند.

به نقل از فایننشال تایمز، شرکت پژو سیتروئن نخستین شرکت خودرو غربی است که بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران امروز پنجشنبه قرارداد با ایران امضاء کرد.

این شرکت قبل از خشک شدن امضای قرارداد گفته است: فروش خودرو در ایران باید به سطح سال 2011 یعنی 1.6 میلیون خودرو در سال برسد و تا سال 2020 به 2 میلیون خودرو در سال برسد.

سازنده خودروی فرانسوی پژو قرارداد همکاری مشترک با ایران‌خودرو برای تولید خودرو در سطح گسترده امضا کرد و گفت: انتظار دارد این سرمایه‌گذاری‌ها طی 5 سال آینده 400 میلیون یورو برسد.

کارلوس تاوارس مسئول اجرایی شرکت پژو در یک کنفرانس خبری در پاریس گفت: با برگشتن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران پژو و ایران‌ فصل جدیدی از روابط 30 سال اخیر خود را آغاز می‌کنند. این اعلام بعد از آن صادر شد که حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دومین بخش از سفر اروپایی خود به فرانسه وارد رفت. وی پیش از این 3 روز در ایتالیا بود، روحانی به دنبال تقویت روابط اقتصادی با کشورهای غربی بعد از سالها افت و تضعیف در روابط است.

شرکت پژو فرانسه همچنین گفت: با مسئولان ایرانی از 18 ماه پیش در حال گفت‌وگو بودند. پژو یکی از برندهای خارجی در ایران است که 30 درصد بازار را در اختیار دارد.

قبل از سال 2012 سالانه 500 هزار خودرو از این برند فروخته می‌شد اما بعد از تحریم‌ها این شرکت ایران را ترک کرد.

تاوارس گفت: شرکت پژو اکنون در سطح مدرن به ویژه با ایران‌خودرو سرمایه‌گذاری می‌کند و این سرمایه‌گذاری‌ها  به حدی خواهد بود که حتی امکان صادرات هم وجود خواهد داشت.

براساس این گزارش، تولید 200 هزار خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک انجام می‌شود و این خودروها شامل پژو 208، پژو 2008 و پژو 301 خواهد بود. تولید خودروها از نیمه دوم سال 2017 کلید می‌خورد.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.