هویت دارندگان چهار میلیون سیمکارت دارای اشکال، احراز شد
۱۳۹۵/۱۰/۶
واعظی: هویت دارندگان چهار میلیون سیمکارت دارای اشکال، احراز شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه روند احراز هویت سیمکارت های دارای اشکال تا نهم دی ادامه دارد، گفت: تاکنون هویت چهار میلیون دارنده سیم کارت احراز شده است.

به گزارش اقتصاد ملی ,«محمود واعظی» امروز (دوشنبه) در حاشیه آیین رونمایی از تمبر یادبود سردار شهید «حسین همدانی» در جمع خبرنگاران پیش بینی کرد که 6 میلیون سیمکارت باقی مانده تا آخر وقت تعیین شده برای احراز هویت اقدام کنند.

سیزدهم فروردین ماه امسال سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار برای ساماندهی سیمکارت های بدون هویت مشخص راه‌اندازی شد و مشترکان می‌توانند با مراجعه به درگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بخش خدمات الکترونیک در نشانی www.cra.ir یا نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir و از شمار سیمکارتهایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
مشترکان هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می‌شود که شمار سیمکارت های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک نوشته شده است.
مشترکان در صورت بروز مشکل هنگام استفاده از سامانه می‌توانند موارد مورد نظر یا پرسش های خود را به پست الکترونیکی mobilecount@cra.ir ارسال و راهنمایی و پاسخ لازم را دریافت کنند.
به گفته سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران(رگولاتوری)، اپراتورهای تلفن همراه موظفند نسبت به تعیین تکلیف مشترکانی که وضعیت اطلاعات ثبتی آنها دارای نقص است اقدام کرده و در صورت بی اعتنایی بعد از سه بار تذکر، سیمکارت را قطع کنند.