نظر سنجی
 
 
توافق نامه هسته ای ایران و 1+5 را چگونه ارزیابی می کنید؟
موفقیت كشورهاي 1+5
 
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
پرسش و پاسخ بورسی

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوال بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

بیشتر
گزارش
بیشتر
یادداشت

محافظت از فرزندان در دنیای دیجیتال(قسمت اول)

حسین ابراهیمی کارشناس حقوقی فضای مجازی

صد فسوسا که رفت ماه صیام

ناصر یمین مردوخی

ضلع سوم مثلث اقتصاد زیر ذره بین

دکتر علیرضا ابراهیم پور

نتایج و چشم انداز گردشگری شهری

دکتر فاطمه شعاع شرق

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بانک های ربوی

آیت الله جوادی آملی

بیشتر
گفتگو
بیشتر
 
اخبار

طلسم بیکاری با کلید گردشگری می‌شکند؛پروژه‌ای که اقتصادگردشگری ایران را تکان می‌دهدبنابه گفته حسن روحانی رئیس جمهور، مجموعه محاسبات نشان می‌دهد اگر ما بتوانیم در طول یک سال 10 میلیون گردشگر وارد کشور کنیم، 13.6 میلیارد دلار درآمد کسب می کنیم و این مجموعه گردشگر چهار میلیون شغل ایجاد می کند.

گزارش ویژه از قدرت نمایی تازه باندهای ثروت و قدرتآغاز جنگ کارتل های اقتصادی در رسانه ها/ صاحبان برندها به جان هم افتادند تازگی‌ها مد شده... رسم غریبی است... یک منازعه رسانه‌ای که کلی توهین و افترا و دعوی کذب چاشنی‌اش می‌کنند... ماجرا چیست؟

خودروسازان باید خود را با خواست مشتری تطبیق دهندقائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که خودروسازان باید بتوانند خودشان را با خواست مشتریان تطبیق دهند و نظام تولید و فروش را بر اساس خواست مصرف‌کننده تنظیم کنند.

فروشندگان مسکن خواب نما شدندآخرین پیش‌بینی نهادهای رسمی منتشرکننده آمار و اطلاعات بازار مسکن (بانک مرکزی، مرکز آمار و یک موسسه پژوهشی وابسته به ریاست‌جمهوری) از ثبات قیمت‌ها و ادامه رکود تا پایان سال جاری خبر می‌دهند و این در حالی است که فروشندگان مسکن در برخی مناطق شهری به نوعی خواب‌نما شده‌اند

مذاکره با کمپانی‌های بزرگ برای تولید مشترک سیگارمدیرعامل‌ شرکت دخانیات ایران از مذاکره با کمپانی‌های بزرگ دنیا برای تولید مشترک سیگار خبر داد.

براساس پروانه بهره‌برداری صنعتی بررسی شدسقوط آزاد جذابیت سرمایه‌گذاری صنعتیآمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت در نیم دهه گذشته حکایت دارد.

پالیز دار خبر داد:٥٠٠ پرونده زمین‌خواری در گردنه حیراناشکال کار اینجاست که سهم آنها فقط ٣٠٠ هکتار است اما سال‌ها وکیل گرفتند و مدعی شدند؛ درنهایت ١١ هزار هکتار دیگر را هم در ید گرفتند؛ طمع موجب شد تا حتی به اراضی ملی هم رحم نکنند؛ هرروز یک تکه از منابع طبیعی را روی موقوفه قرار دادند و از خوش‌اقبالی‌شان موقوفه در غيرقانوني‌ترین شکل ممکن به ١١ هزار هکتار رسید.

ستاری فر، رئیس اسبق سازمان مدیریت مدعی شد؛خیلی‌ازمنابع‌کشوردردوران‌انحلال‌سازمان‌مدیریت‌گم‌شدمحمد ستاری فر رئیس اسبق سازمان مدیریت می‌گوید: دولت توانسته از مصیبت سقوط به دره، کشور را به یک سنگ، گیر دهد و جای پایی برای خود ایجاد کند و یک گام و دو گام هم به بالا آمده اند، ولی تا برگشت به بالای دره، خیلی کارها مانده است که باید انجام شود.

جای نگرانی درباره نوسان قیمت ارز وجود نداردوزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: نرخ ارز بر اساس مصلحت اقتصاد کشور و صادرات و واردات تعیین می شود و نوسانات آن محدود است.

طرح‌ویژه‌ای‌که‌دنبال‌امنیت‌اقتصادی است؛صدای پای «پلیس اقتصادی» می‌آید/ خبردار پلیس برای اقتصاد ایران پس از وعده تشکیل پلیس مالیاتی، این بار نوبت به پلیس اقتصادی رسیده است و اگر این وعده با همکاری وزارت اقتصاد عملیاتی شود، برای اولین بار پای پلیس به مسائل اقتصادی باز خواهد شد.

سودای نان با نانو/ جولان تبلیغات دروغین با طعم فناوریدر سال های اخیر که کاربردهای فناوری روز به روز در زندگی مردم پررنگ تر می‌شود فرصتی برای برخی افراد سود جو ایجاد شده تا تجارت پوچ و دروغین خود را با نام فناوری در سایه ناآگاهی مردم توسعه دهند.

آلومینیوم المهدی و هرمزال ۴۳۰ میلیارد تومان زیر قیمت کارشناسی فروخته شد/ معامله باطل نشود، به مردم گزارش می‌دهیمعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال حداقل ۴۳۰ میلیارد تومان زیر قیمت کارشناسی فروخته شده، گفت: نامه‌ای با امضای نمایندگان به وزیر اقتصاد نوشتیم که با توجه به زیان بیت‌المال، اگر معامله باطل نشود به مردم گزارش می‌دهیم.

«طرح ب» ایپک برای شکست توافق چیست؟قرص‌های سمی برای ایرانجیم لوب می‌نویسد: «طرح ب» ایپک که با عنوان «لایحه نظارت بر سیاست ایران 2015» توسط سناتور بن کاردین (دموکرات از مریلند) مدون شده است، هم اکنون تبدیل به مانعی جدید برای اجرایی شدن برجام میان ایران و گروه ۱+۵ شده است.

تولید بیش از ۴۴۰ هزار دستگاه انواع خودروخودرو سازان داخلی کشور در ۵ ماهه منتهی به مرداد امسال تولید انواع خودرو را به مرز ۴۴۰ هزار و ۵۷۱ دستگاه رساندند که در مقایسه با ۵ ماهه نخست پارسال ، رشد ۷ / ۸ درصدی را نشان می دهد.

هند ۷۰۰ میلیون دلار از بدهی های نفتی خود را به ایران پرداخت می کند.به گزارش اسپوتنیک، دولت هند قرار است به عنوان بخشی از بازپرداخت بدهی های نفتی خود به ایران، 700 میلیون دلار واریز کند.

اصلی ترین بخش های سرمایه گذاری چین در قاره آفریقابراساس داده های اخیر مرکز تحقیقات پیو (Pew)، روابط چین با آفریقا به نقطه عطفی رسیده است و مردم قاره سیاه شاهد مزایای این رابطه هستند. از کشورهای مورد بررسی قرار گرفته، تنها اوگاندا کشور چین را بعنوان قدرت بزرگ اقتصادی جهان پیشاپیش آمریکا نمی بیند. نظرسنجی صورت گرفته توسط بی بی سی در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که تمامی کشورهای آفریقایی "دیدگاه مطلوبی" نسبت به چین دارند.

نفوذ اقتصادی چین و هند در آسیای جنوبی گزارش تخصصی شورای روابط خارجی به رقابت اقتصادی میان هند و چین در آسیای جنوبی و تلاش آن ها برای گسترش نفوذ منطقه ای از طریق تجارت، دیپلماسی، کمک و سرمایه گذاری می پردازد.

سریال پرابهام خصوصی سازی به قسمت مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل رسید اعتراض شدید احمد توکلی نماینده مجلس تهران به حراج مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل به نام خصوصی‌سازی، بحث ها درباره داستان پرابهام خصوصی سازی را زنده کرد.

وزیر نیرو :"تأمین مالی"، مهمترین چالش تحقق اقتصاد مقاومتی در وزارت نیرو مهمترین چالش در اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی وزارت نیرو تأمین مالی پروژه‌های تعریف شده است که با وجود اقتصاد معیوب آب و برق کشور باید برای تأمین به‌موقع منابع مالی طرحها مدیریت شده و با تدبیر عمل کنیم.

رییس انجمن صنایع خوراک دام و طیور:کارشکنی ۵درصد صادرکننده‌ها، کل صادارت خوراک دام را به چالش کشیدرییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: به دلیل تخلف تعداد کمی از صادرکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان که ناشی از تفسیر اشتباه قانون است، صادرات ۵۰ میلیون دلاری این محصولات گرفتار کارشکنی و بوروکراسی شده است.

دولت بر سر سفره ۷۰ هزار میلیارد تومانی هدفمندی/ واقعیات‌ هدفمندی نادیده گرفته می‌شوددبیر سابق ستاد هدفمندی یارانه‌ها می‌گوید: هدفمندی یارانه‌ها نه تنها برای دولت هزینه‌ای در بر ندارد که دولت یک و نیم برابر پیش‌بینی بودجه‌ از افزایش قیمت حامل‌ها و فروش آن درآمد دارد. او معتقد است هدفمندی دکان درآمدزایی دولت است و در این رابطه‌ واقعیت‌ها نادیده گرفته می‌شود.

مدیرعامل بانک دی:قبول هواپیما به عنوان وثیقه بانک/‌ ۵ فروند ایرباس بزودی وارد ناوگان هوایی‌ می‌شودمدیرعامل بانک دی با بیان اینکه در ارائه تسهیلات خرید هواپیما با ایرلاین‌های داخلی همکاری کرده‌ایم، گفت: به زودی 5 فروند ایرباس از محل تسهیلات این بانک، وارد ناوگان هوایی کشور می‌شود.

افشای اطلاعات بانکی؛ تکلیف قدیمی یا جدیدسركشي به حساب‌های بانکی ارز را گران کرد؟ مقايسه قانون جدید و قدیم مالیات‌های مستقیم نشان مي دهد دسترسي به اطلاعات اشخاص و تكليف دستگاه‌ها براي ارايه اين اطلاعات پيش از اين در قانون ذكر نشده بود.

دردسرهای دستور آخوندی درباره نظام مهندسی موافقان تصمیم وزير راه و شهرسازی معتقدند اصولا فردي كه در يكي از دستگاه‌هاي دولتي مشغول فعاليت است، لزومي به حضور او در نظام مهندسي نيست، چراكه از هر دو وظيفه خود باز خواهد ماند.

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.