نظر سنجی
 
 
توافق نامه هسته ای ایران و 1+5 را چگونه ارزیابی می کنید؟
موفقیت كشورهاي 1+5
 
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
پرسش و پاسخ بورسی

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوال بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

بیشتر
گزارش
بیشتر
یادداشت

صد فسوسا که رفت ماه صیام

ناصر یمین مردوخی

ضلع سوم مثلث اقتصاد زیر ذره بین

دکتر علیرضا ابراهیم پور

نتایج و چشم انداز گردشگری شهری

دکتر فاطمه شعاع شرق

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بانک های ربوی

آیت الله جوادی آملی

بیشتر
گفتگو
بیشتر
 
اخبار اقتصاد بین الملل
 
۱۳۹۶/۲/۱۱
یک مقام آلمانی:بانک خاورمیانه تابستان امسال مجوز تاسیس شعبه درآلمان دریافت می کندقائم مقام امور بین الملل وزیر اقتصاد ایالت باواریای آلمان گفت: بانک خاورمیانه تابستان امسال مجوز تاسیس شعبه در ایالت باواریا را دریافت می کند.
۱۳۹۶/۲/۱
سند همکاری های هوایی ایران و اوکراین تا سه ماه دیگر نهایی می شودسخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: ظرف سه ماه آینده، سند همکاری‌های هوایی ایران و اوکراین امضا می‌شود.
۱۳۹۶/۲/۱
لاوروف: ایران می تواند عضو سازمان شانگهای شودوزیر خارجه روسیه در اظهاراتی عنوان داشت که ایران می تواند عضو سازمان شانگهای شود.
۱۳۹۶/۱/۳۰
ایران و ایتالیا در زمینه انرژی خورشیدی همکاری می کنندرئیس هیات سرمایه گذاری ایتالیا گفت: با توجه به ظرفیت های موجود درهرمزگان، مصمم به سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی در این استان هستیم.
۱۳۹۶/۱/۳۰
از سوی پژوهشکده پولی و بانکی؛ روند پیشرفت فرآیندهای بانکی پس از لغو تحریم‌ها بررسی می‌شودراهکارهای رفع موانع تجاری و روند پیشرفت فرآیندهای بانکی پس از لغو تحریم‌ها از سوی پژوهشکده پولی و بانکی بررسی می‌شود.
۱۳۹۶/۱/۲۹
واکنش منفی بازارهای سهام اروپایی به انتخابات زودرس پارلمانی در انگلیسشاخص سهام بورس لندن و اکثر بورس های مهم اروپایی بعد از ظهر روز سه شنبه، به دنبال درخواست 'ترزا می' برای انتخابات زودرس پارلمانی در انگلیس کاهش یافتند.
۱۳۹۶/۱/۲۶
کارشناس روس: تقویت ثبات منطقه ای و رشد اقتصادی از دستاوردهای دولت ایران استرئیس مرکز پژوهش های سیاسی و اجتماعی روسیه اعلام کرد: ایران با کمک برجام پایه های رشد اقتصادی خود را تحکیم بخشید و این توافق بین المللی بر تقویت ثبات منطقه خاورمیانه نیز تاثیر مستقیم گذاشت.
۱۳۹۶/۱/۲۴
هما و ای.تی.آر قرارداد خرید هواپیما امضا کردندهواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما - و شرکت هواپیماسازی فرانسوی - ایتالیایی ای.تی.آر روز پنجشنبه در تهران قرارداد تامین 20 فروند هواپیما برای ایران را امضا کردند.
۱۳۹۶/۱/۲۴
یازده درصد از بازار کار انگلیس در اختیار نیروهای کار خارجی استدفتر آمار ملی انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که در حدود یازده درصد از بازار کار این کشور در اختیار نیروهای کار خارجی از جمله شهروندان اروپایی است.
۱۳۹۶/۱/۲۲
رویترز گزارش داد؛ قیمت نفت در آستانه ۵۶ دلار در هر بشکه قرار گرفتقیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز سه شنبه به مرز ۵۶ دلار در هر بشکه نزدیک شد.
۱۳۹۶/۱/۲۱
عطرچیان خبر داد:ازسرگیری مذاکرات همکاری حمل‌ونقل جاده‌ای ایران‌-هلندمدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری در دیدار با همتای هلندی خود بر لزوم انعقاد تفاهم نامه همکاری حمل و نقل جاده ای دو کشور برای افزایش تبادل کالا و محصولات میان طرفین تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۰
قائم مقام وزیر راه خبر داد؛مجوز اوفک ۱۸۰ بوئینگ صادر شد/ورود نخستین فروند تا یک ماه آیندهنخستین هواپیما از ۱۸۰ فروند هواپیمایی که ایران ایر با بوئینگ بر سر خرید آنها به توافق رسیده، تا یک ماه آینده به ایران می‌آید؛ این هواپیما، مرجوعی ترکیش ایر(شرکت هواپیمایی دولتی ترکیه) است.
۱۳۹۶/۱/۱۹
معاون نخست وزیر مجارستان خبرداد؛هیاتی از نمایندگان بانک های بزرگ مجارستانی به ایران می آیند معاون نخست وزیر مجارستان گفت در آینده نزدیک هیاتی از بزرگترین بانکهای مجارستانی به ایران سفر می کنند تا با بانکهای ایرانی قراردادهای همکاری منعقد کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۹
نهایی شدن پیش نویس تفاهمنامه همکاری بانک های مرکزی ایران و مالزیبانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران: حضور بانک های ایرانی در مالزی تسهیل شودقائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مقام مالزیایی گفت: حضور بانک های ایرانی در مالزی مستلزم تسریع و تسهیل رسیدگی به تقاضاهای آنهاست.
۱۳۹۶/۱/۱۹
واردات نفت پترومینا اندونزی 15.96 درصد افزایش می یابد/ بررسی واردات نفت از ایرانشرکت نفت و گاز دولتی 'پترومینا' اندونزی روز شنبه اعلام کرد قصد دارد سال جاری میلادی 15.96 درصد واردات نفت خام را افزایش دهد و به این منظور واردت نفت خام از ایران در حال بررسی است.
۱۳۹۶/۱/۱۹
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:برنامه روس ها برای فعالیت در میدان مشترک با عراق/توسعه فاز 2 آذر در قالب قراردادهای جدید نفتی اجرا می شودمدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) گفت: روس ها در توسعه فاز نخست میدان مشترک آذر حضورندارند، اما از مشارکت در طرح توسعه فاز 2 این میدان استقبال کرده اند.
۱۳۹۶/۱/۱۶
درواکنش به اخبار تهدید هند به کاهش واردات نفت از ایران؛زنگنه: قرارداد توسعه همکاری با شرکت های خارجی را با زبان تهدید منعقد نمی کنیم وزیر نفت با تاکید بر این که ایران خواهان مذاکره با طرف هندی برای توسعه همکاری هاست، تصریح کرد: «شرایط معقول در مذاکرات باید وجود داشته باشد؛ نمی توانیم با تهدید قراردادی را منعقد کنیم؛ زبان تهدید، زبان خوبی نیست.»
۱۳۹۶/۱/۱۶
بازتاب گسترده تفاهمنامه جدید بین شرکت آسمان و بوئینگ در رسانه‌های جهانتفاهمنامه خرید 60 فروند هواپیمای مسافری 737 مکس بین شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت بوئینگ بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت.
۱۳۹۶/۱/۱۶
ایران خرید هواپیما از میتسوبیشی را منتفی نمی داند شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرده است که به مذاکراتش با شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی برای خرید هواپیما ادامه می دهد.
۱۳۹۶/۱/۱۵
صندوق بین‌المللی پول خبر داد:پول ملی چین جایگاه بین‌المللی ضعیفی داردبررسی های صندوق بین المللی پول نشان می دهد که «یوان» پول ملی چین هنوز جایگاه ضعیفی در میان دیگر ارزهای دنیا دارد و به قدرت واقعی خود دست نیافته است.
 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.