نظر سنجی
 
 
توافق نامه هسته ای ایران و 1+5 را چگونه ارزیابی می کنید؟
موفقیت كشورهاي 1+5
 
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
پرسش و پاسخ بورسی

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوال بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

بیشتر
گزارش
بیشتر
یادداشت

بازار بدهی؛ گذار از حفره­های­­ رکود و اعتبار

خسرو خواجه حسنی/ کارشناس نظام بانکی

نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

پیشگیری از حوادث گاز

مهندس محسن زائرثابت

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بانک های ربوی

آیت الله جوادی آملی

بیشتر
گفتگو
بیشتر
 
اخبار اقتصاد بین الملل
 
۱۳۹۵/۱۱/۴
وعده ترامپ به کاهش تعرفه ها و مالیاتدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در دیدار با گروهی از تولیدکنندگان برجسته آمریکایی در کاخ سفید وعده داد تعرفه ها را پایین آورد و مالیات ها را کاهش دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۴
روسیه: احتمال افزایش بیشتر قیمت نفت وجود دارد الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که بازار جهانی نفت تثبیت شده است و احتمال دارد قیمت ها باز هم افزایش یابد.
۱۳۹۵/۱۱/۴
رویترز: قیمت نفت پس از نشست وزیران اوپک افزایش یافتخبرگزاری رویترز اعلام کرد، پس از نشست آخر هفته وزیران نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و برخی تولیدکنندگان غیراوپک، قیمت نفت امروز(دوشنبه) در بازارهای جهانی اندکی بالا رفت.
۱۳۹۵/۱۱/۴
وزیر دارایی عربستان: ریاض تا سال 2020 گرفتار بحران مالی استمسئولان دولت عربستان سعودی اعلام کردند:به دلیل بحران مالی و کسری بودجه ناشی از نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی مشکلات و گرفتاری های پیش روی این کشورهمچنان تا سال 2020 ادامه خواهد یافت.
۱۳۹۵/۱۱/۴
تبعات برگزیت ادامه دارد؛تداوم رشد ضعیف اقتصاد انگلیس در سال ۲۰۱۷کارشناسان معتقدند انگلیس در سال ۲۰۱۷، رشد اقتصادی ضعیف تری را نسبت به سال ۲۰۱۶ تجربه خواهد کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۴
معاون زنگنه خبر داد:پیشنهاد جدید گازی ایران به روسیه/ مشارکت ۲.۵ میلیارد دلاری گازیمعاون وزیر نفت با اشاره به ادامه مذاکرات گازی با روسیه، گفت: از مشارکت روسها در طرح ساخت خط لوله نهم گاز ایران با سرمایه گذاری ۲.۵ میلیارد دلاری استقبال می‌کنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۳
نمایندگان ۲ غول نفتی کره به تهران نیامدند؛احتمال انصراف کره‌جنوبی از مشارکت در مناقصات نفتی ایراننمایندگان ۱۱ شرکت آسیایی درحالی در کارگاه قراردادهای نفتی در تهران حضور یافته‌اند که با غیبت نمایندگان دو شرکت کره‌جنوبی احتمال انصراف کره‌ای‌ها از حضور در مناقصات نفتی ایران قوت گرفته است.
۱۳۹۵/۱۱/۲
واکنش بازارهای جهانی به تحلیف ترامپ؛ قیمت جهانی طلا افزایش یافتقیمت جهانی طلا ساعاتی پس از شروع معاملات روز جاری، در و اکنش به سخنان مراسم تحلیف دونالد ترامپ با افزایش روبرو شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲
رویترز گزارش داد؛ تلاش دولت انگلیس برای ترغیب بانک‌ها به همکاری با ایرانمنابع آگاه اعلام کردند دولت انگلیس که یکی از سهامداران بزرگ رویال بانک اسکاتلند است تلاش کرده است این وام دهنده را به تسهیل تجارت با ایران ترغیب کند.
۱۳۹۵/۱۱/۲
روزنامه لِزِکو فرانسه: بیمه گران خارجی در حال شتاب برای ورود به ایران هستندروزنامه اقتصادی «لِزِکو» فرانسه با انتشار گزارشی از شتاب بیمه گران خارجی برای ورود به بازار ایران خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۲
بلاروس در پی جایگزینی نفت روسیه استهمزمان با ادامه تنش نفتی-گازی مینسک و مسکو، رئیس جمهوری بلاروس دستور اقدام برای خرید نفت از کشورهای دیگر را با هدف جایگزینی کاهش واردات نفت از روسیه صادر کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۱
نخست وزیر ژاپن: توکیو به دنبال تقویت روابط با دولت ترامپ استنخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) در سخنانی از تلاش خود برای تقویت و گسترش روابط میان کشورش و دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری جدید آمریکا خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۱
گمرک ایران اعلام کرد؛ کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان به کمتر از ۹۰ دلارگمرک ایران از کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان خبر داد و اعلام کرد: وجه تضمین ورود موقت خودرو از ۵۰۰ دلار، به کمتر از ۹۰ دلار کاهش یافت.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰
ترکیه در سال گذشته بیشترین رشد صادراتی را به ایران داشته استمحمد بیوک اکشی رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه گفت: سال گذشته صادرات ترکیه به ایران با 35.6 درصد رشد، بیشترین افزایش را در بین بازارهای صادراتی این کشور داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹
سفیر فرانسه در ایران: فواید برجام برای تمام دنیاستسفیر فرانسه در ایران گفت: من توافق برجام بین ایران وکشورهای 1+5 واهمیت آن را می شناسم زیرا این اقدام نه تنها برای ایران برای تمام دنیا فایده دارد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹
تشریح 8 دستاورد سفر وزیر کار به جمهوری آذربایجان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، هشت دستاورد سفر خود به جمهوری آذربایجان را تشریح کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸
نرخ تورم در انگلیس به بالاترین حد در طی بیش از دو سال گذشته رسیددفتر آمار ملی انگلیس در گزارشی که روز سه‌شنبه منتشر شد، نرخ تورم در این کشور را در ماه دسامبر گذشته 1.6 درصد اعلام کرد که بالاترین حد در طی بیش از دو سال گذشته بشمار می‌آید.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸
علی ربیعی :ایران آماده ارائه تجربیات خود در عرصه تامین اجتماعی استعلی ربیعی، وزیر تعاون،کار و تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران گفت : ایران آماده است ، تجربیات و توانمندی های خود در عرصه های مختلف تامین اجتماعی را به ا شتراک بگذارد .
۱۳۹۵/۱۰/۲۷
ایران و آلمان برای تولید 50 لوکوموتیو دیزلی توافق کردندوزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سفر وزیر حمل و نقل آلمان به تهران برای تولید 50 دستگاه لوکوموتیو دیزلی در شرکت مپنا با همکاری زیمنس آلمان به توافق رسیدیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷
وزیر خارجه آلبانی: بخش بانکی کشور ما در پی ارتباط با ایران استوزیر امورخارجه آلبانی گفت: سخن گفتن از ارتباطات بانکی تهران- تیرانا زود است اما بخش بانکی آلبانی، علاقه خود را به تعامل با طرف های ایرانی اعلام کرده است.
 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.