نظر سنجی
 
 
توافق نامه هسته ای ایران و 1+5 را چگونه ارزیابی می کنید؟
موفقیت كشورهاي 1+5
 
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
پرسش و پاسخ بورسی

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوال بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

بیشتر
گزارش
بیشتر
یادداشت

صد فسوسا که رفت ماه صیام

ناصر یمین مردوخی

ضلع سوم مثلث اقتصاد زیر ذره بین

دکتر علیرضا ابراهیم پور

نتایج و چشم انداز گردشگری شهری

دکتر فاطمه شعاع شرق

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بانک های ربوی

آیت الله جوادی آملی

بیشتر
گفتگو
بیشتر
 
اخبار اقتصاد اجتماعی
 
۱۳۹۶/۴/۲
دانشور: انصاف و اخلاق برتر از هر سیاستی استبنده به عنوان عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران به پاس خدمات ارزشمند معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از وی تشکر می کنم و امیدوارم هر چه زودتر خبرهای خوبی از درمان فرزندش بشنوم.
۱۳۹۶/۳/۱۳
گزارشی از حال و هوای این روزهای بانکها و موسسات پولیچرا مردم از آینده سپرده هایشان نگرانند؟ اظهارات دوپهلوی مقامات بانک مرکزی درباره سودهای بانکی و ساماندهی موسسات پولی غیرمجاز، منجر به آن شده است که مردم نسبت به آینده سپرده هایشان حتی در بانکها نگران شوند.
۱۳۹۶/۱/۲۷
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا خبر داد: کشف یک کانتینر مشروبات الکلیقاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفتگوی اختصاصی با پویانیوز از کشف یک کانتینر حاوی بیش از یکهزار و چهارصد و چهل کارتن بالغ بر ۳۴۵۶۰ قوطی نیم لیتری مشروبات الکلی خبر داد
۱۳۹۶/۱/۲۶
حمایت بانک ملت از برگزاری مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایرانمسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با حمایت بانک ملت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵
مشمولان قانون کار بخوانند؛عیدی پایان سال کارگران چگونه محاسبه می‌شود؟/پرداخت دوماه حقوقمیزان پاداش آخر سال کارکنان مشمول قانون کار برای کارکرد یکسال تمام، بر مبنای حداقل دستمزد سال جاری یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۳۰۰ و حداکثر ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۹۸ تومان است.
۱۳۹۵/۱۲/۹
کارگران در کش و قوس تعیین دستمزد و پایبندی کارفرما به قانونیکی از اصلی ترین گلایه های جامعه کارگری که چرخه تولید و اقتصاد کشور را می چرخانند، پایبندی اندک برخی کارفرمایان به قانون و فقدان تعادل بین هزینه و درآمد است؛ آنان به اصطلاح می گویند «دخل و خرج زندگی ما جور نیست».
۱۳۹۵/۱۲/۶
هزینه زندگی 2.74 برابر حداقل دستمزد کارگران استهزینه سالانه یک خانوار شهری حداقل 267 میلیون و 516 هزار ریال و در مقابل مجموع حداقل دستمزد یک کارگر 97 میلیون 440 هزار ریال برآورد می شود و به عبارتی هزینه زندگی 2.74 برابر میزان دریافتی وی است.
۱۳۹۵/۱۲/۳
کارت شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد از امروز توزیع می شودداوطلبان ثبت نام کننده در آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از امروز(سه شنبه) می توانند پرینت کارت شرکت در این آزمون را دریافت کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۲
رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد؛مقصران حوادث رانندگی دیگر زندانی نمی شوندرئیس کل بیمه مرکزی گفت: قانون جدید بیمه شخص ثالث، مانع از زندانی شدن مقصران حوادث رانندگی می شود و از این پس، نرخ بیمه شخص ثالث عادلانه تر خواهد بود.
۱۳۹۵/۱۱/۵
واعظی: رعایت حقوق شهروندی بایدمحور اصلی فعالیت وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات باشدوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تاکید رییس جمهوری درباره رعایت حقوق شهروندی گفت: توجه به مراعات حقوق شهروندی باید محور اصلی فعالیت در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰
اختلال در تلفن های ثابت محدوده پلاسکو رفع نشده استسخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام اینکه هنوز اختلال در شبکه مخابرات محدوده ساختمان پلاسکو واقع در چهار راه استانبول رفع نشده است، گفت: پس از صدور اجازه ورود به محوطه آتش سوزی، اقدام برای رفع اختلال ها آغاز می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹
رئیس سازمان زندان ها:فروش اوین به شهرداری منتفی شد/انتقال ۲۰ زندان به خارج از شهرهارئیس سازمان زندان ها از منتفی شدن فروش زندان اوین به شهرداری تهران خبر داد و گفت: به رغم تعیین کارشناس، شهرداری تهران رغبتی برای خرید زندان اوین نداشت.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶
مصاف ربیعی و قاضی زاده در مجلس؛ وزیر بهداشت یک گام به آرزویش نزدیک شد/تجمیع بیمه ها درفرصتی دیگرسازمان بیمه سلامت در حالی به وزارت بهداشت الحاق شد که وزیر بهداشت امروز به دنبال تجمیع همه بیمه ها برای این وزارت خانه بود.
۱۳۹۵/۱۰/۵
اعتراض شدید «انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان تهران» به اقدام غیرقانونی وزارت کارچرایی تسلیم شدن وزارت کار در برابر فشار و لابیهای حامی شکل‌گیری این انجمن ، قابل تامل و بررسی است و البته ناگفته نماند که تکاپوی این افراد برای بازگشت به عرصه فعالیتهای سیاسی سابق خود در قالب انجمن صنفی منحله از حدود سه سال پیش کلید خورد.
۱۳۹۵/۱۰/۱
جدیدترین آمار آموزش عالی؛جدول آمار دانشجو در استانها/ علوم انسانی بیشترین طرفدار را داردجدیدترین آمار آموزش عالی نشان می دهد از میزان بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور، ۵۴ درصد در بخش دولتی تحصیلی می کنند و گروه علوم انسانی و مقطع کارشناسی بیشترین میزان دانشجو در کشور را دارند.
۱۳۹۵/۹/۲۳
صادرات پیاز زعفران ممنوع/جلوگیری ازقاچاق دردستور کار دولت استمعاون دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد گفت: این وزارت‌خانه به منظور جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران از کشور، طرح برندسازی محصول را در دستورکار دارد.
۱۳۹۵/۹/۱۴
«فوریت» تسهیلات۱.۵میلیارد دلاری اشتغال در دستور کار مجلسرئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس، از بررسی «فوریت» لایحه اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال مناطق محروم، روستاییان و مناطق مرزی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی خبرداد.
۱۳۹۵/۹/۸
فارغ التحصیلان جویای کار ۳ برابر سایرین؛بیکاران تحصیل‌کرده؛ قربانیان نظام آموزشی/غریبه با مهارت‌آموزیدر حالی متقاضیان اشتغال در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی تقریبا ۳ برابر سایر متقاضیان بازار کار است که فزونی ورودی به دانشگاه‌ها از کیفیت مهارت ‌آموزی کاسته است.
۱۳۹۵/۹/۶
امتیاز بودجه ۹۶ برای مشمولان غائبقانون خرید جریمه سربازی تمدید شددر جریان اما و اگرها برای تداوم اجرای قانون خرید جریمه سربازی مشمولان غائب در سال آِینده، آخرین اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که با تصویب هیات دولت تبصره مربوطه در لایحه بودجه ۱۳۹۶ نیز گنجانده شد و غائبان می توانند برای معافیت اقدام کنند.
۱۳۹۵/۹/۴
ایرانیان در مدیریت آب به جهان چه می‌گویندآب در ایران؛ دیروز مقدس و امروز درس عبرت جهانیانایرانیان که زمانی برای آب قداست خاصی قائل بودند، قنات‌شان الگوی فناوری آب بود و آب را مهریه حضرت زهرا(س)می‌دانستند اکنون دریاچه‌ای دارند که شرایط حاد آن درس عبرت دانش‌آموزان جهان شده است.
 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.