نظر سنجی
 
 
توافق نامه هسته ای ایران و 1+5 را چگونه ارزیابی می کنید؟
موفقیت كشورهاي 1+5
 
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
پرسش و پاسخ بورسی

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوال بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

بیشتر
گزارش
بیشتر
یادداشت

صد فسوسا که رفت ماه صیام

ناصر یمین مردوخی

ضلع سوم مثلث اقتصاد زیر ذره بین

دکتر علیرضا ابراهیم پور

نتایج و چشم انداز گردشگری شهری

دکتر فاطمه شعاع شرق

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بانک های ربوی

آیت الله جوادی آملی

بیشتر
گفتگو
بیشتر
 
اخبار اقتصاد سیاسی
 
۱۳۹۶/۲/۱۵
واکنش بانک مرکزی و شورای اطلاع رسانی نظام بانکی کشور به اظهارات یکی از نامزدهای انتخاباتی؛بانک مرکزی صد در صد وجوه حاصل از فروش نفت را دریافت می کندبانک مرکزی جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره وجوه دریافت شده ناشی از فروش نفت در خارج از کشور و امکان جا به جایی آن از مسیر بانکی، پاسخ داد و اعلام کرد: بانک مرکزی صد در صد وجوه حاصل از فروش نفت را به ارزهای مختلف دریافت می کند.
۱۳۹۶/۱/۲۷
در فرودگاه پایتخت ترکمنستان اعلام کرد/ظریف: وزارت خارجه برای اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال 96 اقدام می کندمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در راس یک هیات امروز (یکشنبه) سفر به سه کشور آسیای میانه و قفقار را آغاز کرده، در فرودگاه عشق آباد پایتخت ترکمنستان به خبرنگاران گفت: وزارت خارجه برای اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب در نامگذاری و تعیین راهبرد سال 96 تلاش می کند.
۱۳۹۶/۱/۹
بیانیه «پیش به سوی همکاری های جامع راهبردی» سران ایران و روسیه آینده ساز روابط حسن روحانی و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری ایران و روسیه در جریان مذاکرات روز سه شنبه خود در کاخ کرملین بیانیه مشترک «پیش به سوی همکاری های جامع راهبردی» صادر کردند که در برگیرنده نقشه راه روابط دو کشور در عرصه دو جانبه و منطقه ای است.
۱۳۹۵/۱۲/۳۰
آیین رونمایی از داروهای جدید شرکت رازک؛رئیس جمهوری: همه مشکلات در کوتاه مدت حل نمی شود/در «سال اشتغال» همه باید کمک کنندرئیس جمهوری با بیان اینکه مشکلاتی در جامعه داریم و خواهیم داشت اما نباید در برابر آن تسلیم شد، گفت: این مشکلات در کوتاه مدت حل نمی شود؛ همچنین در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را «سال اشتغال» نامیده اند، باید همه توان خود را کنارهم قرار دهیم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵
وظایف سازمان برنامه و بودجه در سال آینده برای بهبود مدیریت طرح ها مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بسترسازی عملی برای بهبود مدیریت طرح ها و تغییر از الگوهای سنتی به روش های نوین مانند «مشارکت عمومی و خصوصی» یا «واگذاری به بخش خصوصی وظایفی را برای سازمان برنامه و بودجه تعیین کردند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۲
روحانی در فرودگاه مهرآباد:اعضای اکو برای تقویت روابط مشترک، مصمم هستند/ توافقات خوبی برای تقویت روابط با پاکستان و ترکیه داشتیمرییس‌ جمهوری با تاکید بر اینکه اعضای سازمان همکاری اقتصادی (اکو) به عنوان یک سازمان مهم منطقه ای ، برای تقویت روابط مشترک مصمم هستند، اظهارداشت: ظرفیت بسیار گسترده ای برای تعمیق و توسعه همکاری میان کشورهای عضو این سازمان وجود دارد که باید از آن استفاده کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰
رییس جمهوری:"من اقدامات بانك مركزي را تحسين و دولت با همه توان حامي بانك مركزي است "دولت با تمام توان حامی بانک مرکزی و بانکهاست و برآیند اقدامات همه ما باید عظمت ایران و امیدواری مردم به آینده باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۹
با مجوز مجلس؛۵ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت در سال آینده تهاتر می‌شودنمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند در سال آینده نسبت به تهاتر ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های قطعی خود اقدام کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱
رای اعتماد مجدد مجلس به آخوندی/ استیضاح وزیر راه و شهرسازی رای نیاوردنمایندگان مجلس شورای اسلامی باردیگر به عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی رای اعتماد دادند و وی با 176رای مخالف استیضاح همچنان سکاندار وزارت راه و شهرسازی باقی ماند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶
رای تامین نظر شورای نگهبان؛اصلاح مصوبه ترکیب شورای معادن/اختصاص1درصد از منابع فروش نفت به پروژه های حمل و نقل ریلینمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان ضمن اصلاح مصوبه قبلی خود درمورد ترکیب شورای معادن، یک درصد از منابع حاصل از فروش نفت را به طرح های حمل و نقل ریلی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص دادند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۵
یک منبع آگاه به رویترز خبر داد: ترامپ امروز فرمان تحریم ۲۵ نهاد یا مقام ایرانی را صادر می‌کندیک منبع آگاه به رویترز گفت که «دونالد ترامپ» قصد دارد امروز جمعه ۲۵ نهاد یا مقام ایرانی را به بهانه حمایت از تروریسم و برنامه موشکی تحت تحریم قرار دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۲
روحانی 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کردرییس جمهوری در نامه های جداگانه ای به وزارتخانه های «نفت»، « نیرو» و «سازمان برنامه و بودجه»، دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹
تازه ترین دستاورد برجام؛ حذف شماری ازاشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپاشورای اتحادیه اروپا در جدیدترین تصمیم گیری خود در خصوص تحریم های اعمال شده علیه ایران و در تازه ترین دستاوردهای برجام، تعدادی شرکت ها و اشخاص ایرانی را از فهرست تحریم ها خارج کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۴
نوبخت: دولت در پرونده بابک زنجانی پیشگام بود/مردم منتظر بازگرداندن منابع به خزانه عمومی هستندسخنگوی دولت در واکنش به اظهارات رییس قوه قضاییه در موضوع پرونده بابک زنجانی گفت: دولت از ابتدا در این پرونده پیشگام بود و هر کمکی برای بازگرداندن منابع مردم به خزانه عمومی را قطعا انجام خواهد داد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳
روحانی:به شرایط اقتصادی آینده کشور بسیار خوشبین هستم / نتیجه برجام به نفع همه استرئیس جمهوری با بیان اینکه به شرایط اقتصادی آینده کشور بسیار خوشبین هستم، مساله اشتغال را مهمترین مساله کشور برشمرد و گفت: با تلاش دولت یازدهم در دو سال گذشته، سالانه حدود 704 هزار شغل ایجاد شد و این رقم قابل توجه است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۱
خبرگزاری رسمی چین: برجام از سوی دولت ترامپ کنار گذاشتنی نیست خبرگزاری رسمی چین در تحلیلی خاطرنشان کرد که توافق هسته ای کشورهای 1 +5 با ایران و همچنین اجرای برجام از جانب هر دولتی در آمریکا از جمله دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آینده این کشور کنار گذاشتنی نیست.
۱۳۹۵/۱۰/۱۱
منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها شفاف می شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور ایجاد شفافیت، دولت را مکلف کردند دریافت ها و پرداخت های مرتبط با قانون هدفمندکردن یارانه ها را همراه با بودجه های سنواتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
۱۳۹۵/۱۰/۵
به ریاست لاریجانی؛ دوازدهمین جلسه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه آغاز شددوازدهمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه ششم توسعه آغاز شد.
۱۳۹۵/۹/۲۸
سیف: دولت یازدهم با رشد اقتصادی منفی 6.8 و تورم بالا 40 درصد دولت را تحویل گرفت رئیس بانک مرکزی گفت: دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که رشد اقتصادی به رقم منفی 6.8 درصد رسیده بود و تورم در سطوح بالای 40 درصد قرار داشت و ارزش پول ملی به کمتر از یک سوم خود کاهش یافته بود.
۱۳۹۵/۹/۱۵
لاریجانی در جمع خبرنگاران:اقدام متناسب دولت در برابر بدعهدی آمریکا در برجام و قانون مجلس آمده است/باید شورای هسته‌ای تشکیل شودرئیس مجلس اعلام کرد شورای هسته‌ای در روزهای آینده نسبت به اقدامات آمریکا در راستای اجرای برجام تصمیم‌گیری می‌کند.
 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.