نظر سنجی
 
 
توافق نامه هسته ای ایران و 1+5 را چگونه ارزیابی می کنید؟
موفقیت كشورهاي 1+5
 
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
پرسش و پاسخ بورسی

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوالات بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

سئوال بورسی

محمد شیروی خوزانی کارشناس حقوقی شرکت آل پری

بیشتر
گزارش
بیشتر
یادداشت

بازار بدهی؛ گذار از حفره­های­­ رکود و اعتبار

خسرو خواجه حسنی/ کارشناس نظام بانکی

نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بانک های ربوی

آیت الله جوادی آملی

بیشتر
گفتگو
بیشتر
 
اخبار اقتصاد سیاسی
 
۱۳۹۵/۱۲/۱
رای اعتماد مجدد مجلس به آخوندی/ استیضاح وزیر راه و شهرسازی رای نیاوردنمایندگان مجلس شورای اسلامی باردیگر به عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی رای اعتماد دادند و وی با 176رای مخالف استیضاح همچنان سکاندار وزارت راه و شهرسازی باقی ماند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶
رای تامین نظر شورای نگهبان؛اصلاح مصوبه ترکیب شورای معادن/اختصاص1درصد از منابع فروش نفت به پروژه های حمل و نقل ریلینمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان ضمن اصلاح مصوبه قبلی خود درمورد ترکیب شورای معادن، یک درصد از منابع حاصل از فروش نفت را به طرح های حمل و نقل ریلی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص دادند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۵
یک منبع آگاه به رویترز خبر داد: ترامپ امروز فرمان تحریم ۲۵ نهاد یا مقام ایرانی را صادر می‌کندیک منبع آگاه به رویترز گفت که «دونالد ترامپ» قصد دارد امروز جمعه ۲۵ نهاد یا مقام ایرانی را به بهانه حمایت از تروریسم و برنامه موشکی تحت تحریم قرار دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۲
روحانی 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کردرییس جمهوری در نامه های جداگانه ای به وزارتخانه های «نفت»، « نیرو» و «سازمان برنامه و بودجه»، دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹
تازه ترین دستاورد برجام؛ حذف شماری ازاشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپاشورای اتحادیه اروپا در جدیدترین تصمیم گیری خود در خصوص تحریم های اعمال شده علیه ایران و در تازه ترین دستاوردهای برجام، تعدادی شرکت ها و اشخاص ایرانی را از فهرست تحریم ها خارج کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۴
نوبخت: دولت در پرونده بابک زنجانی پیشگام بود/مردم منتظر بازگرداندن منابع به خزانه عمومی هستندسخنگوی دولت در واکنش به اظهارات رییس قوه قضاییه در موضوع پرونده بابک زنجانی گفت: دولت از ابتدا در این پرونده پیشگام بود و هر کمکی برای بازگرداندن منابع مردم به خزانه عمومی را قطعا انجام خواهد داد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳
روحانی:به شرایط اقتصادی آینده کشور بسیار خوشبین هستم / نتیجه برجام به نفع همه استرئیس جمهوری با بیان اینکه به شرایط اقتصادی آینده کشور بسیار خوشبین هستم، مساله اشتغال را مهمترین مساله کشور برشمرد و گفت: با تلاش دولت یازدهم در دو سال گذشته، سالانه حدود 704 هزار شغل ایجاد شد و این رقم قابل توجه است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۱
خبرگزاری رسمی چین: برجام از سوی دولت ترامپ کنار گذاشتنی نیست خبرگزاری رسمی چین در تحلیلی خاطرنشان کرد که توافق هسته ای کشورهای 1 +5 با ایران و همچنین اجرای برجام از جانب هر دولتی در آمریکا از جمله دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آینده این کشور کنار گذاشتنی نیست.
۱۳۹۵/۱۰/۱۱
منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها شفاف می شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور ایجاد شفافیت، دولت را مکلف کردند دریافت ها و پرداخت های مرتبط با قانون هدفمندکردن یارانه ها را همراه با بودجه های سنواتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
۱۳۹۵/۱۰/۵
به ریاست لاریجانی؛ دوازدهمین جلسه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه آغاز شددوازدهمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه ششم توسعه آغاز شد.
۱۳۹۵/۹/۲۸
سیف: دولت یازدهم با رشد اقتصادی منفی 6.8 و تورم بالا 40 درصد دولت را تحویل گرفت رئیس بانک مرکزی گفت: دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که رشد اقتصادی به رقم منفی 6.8 درصد رسیده بود و تورم در سطوح بالای 40 درصد قرار داشت و ارزش پول ملی به کمتر از یک سوم خود کاهش یافته بود.
۱۳۹۵/۹/۱۵
لاریجانی در جمع خبرنگاران:اقدام متناسب دولت در برابر بدعهدی آمریکا در برجام و قانون مجلس آمده است/باید شورای هسته‌ای تشکیل شودرئیس مجلس اعلام کرد شورای هسته‌ای در روزهای آینده نسبت به اقدامات آمریکا در راستای اجرای برجام تصمیم‌گیری می‌کند.
۱۳۹۵/۹/۱۴
۵ رقم مهم بودجه ۹۶/نفت ۵۰ دلار، دلار ۳۳۰۰ تومانبر اساس لایحه بودجه‌ای که دقایقی قبل از سوی حسن روحانی، رئیس‌جمهور به مجلس ارایه شد، قیمت نفت ۵۰ دلار، دلار ۳۳۰۰ تومان، سهم صندوق توسعه ملی ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۵/۹/۱۳
روسیه بر لزوم اجرای برجام تاکید کردروسیه در چارچوب ابلاغ اجرای دکترین جدید سیاست خارجی این کشور بر لزوم اجرای برجام مورد توافق ایران و گروه 1+5 تاکید کرد.
۱۳۹۵/۹/۱۳
در بدو ورود به دهلی نو ظریف:تمدید تحریم ها باعث بی اعتباری امریکا در سطح بین المللی می شودوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمدید تحریم ها باعث بی اعتباری امریکا در سطح بین الملل خواهد شد، تصریح کرد: این تحریم ها هیچ تاثیری برکشورهای ثالث برجای نمی گذارد.
۱۳۹۵/۹/۸
در پاسخ به خبر فیلتر سرویس تلگراف؛ روحانی: دولت یازدهم مصمم به حفظ شبکه های اجتماعی است/ مشکل آدرس مذکوربرطرف شدرییس جمهوری در حساب توئیتری خود در پاسخ به خبر فیلتر تلگراف که از سوی آی.تی. ایران نقل شده بود نوشت: دولت یازدهم مصمم به حفظ شبکه های اجتماعی است.
۱۳۹۵/۹/۷
کریمی قدوسی خبر داد:رای دیوان محاسبات به انفصال از خدمت نوبخت و طیب نیا عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از رای دیوان محاسبات به انفصال از خدمت وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پرونده حقوق های نجومی خبر داد.
۱۳۹۵/۹/۳
رهبرمعظم انقلاب: اجرای تمدید تحریم 10 ساله، قطعا نقض برجام است رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت کنونی آمریکا در قضیه توافق هسته‌ای تخلف های متعددی را انجام داده است، گفتند: تازه ترین آن تمدید تحریم 10 ساله است، اگر این تحریم بشود قطعا نقض برجام است و بدانند قطعا جمهوری اسلامی در برابر آن واکنش نشان خواهد داد.
۱۳۹۵/۹/۲
روحانی در نشست مشترک با همتای اسلوونی:درباره تاثیر احتمالی انتخابات آمریکا بر روابط جهانی رایزنی کردیمرئیس جمهور در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور اسلوونی گفت: بخشی از مباحث ما مربوط شد به بحث انتخابات اخیر آمریکا و تاثیر احتمالی که بر روابط جهانی و همچنین منطقه ای می تواند داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲
وزیر خارجه سابق انگلستان:تحریم مجدد ایران در صورت نقض برجام از سوی ترامپ دشوار استوزیر خارجه سابق انگلستان نحوه برخورد «ترامپ» با توافق هسته ای با ایران را آزمونی بزرگ برای وی دانسته که می تواند نوید بخش آرامش یا خطرات برای ۴ سال آینده جهان باشد.
 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.