1399/02/08 8:58 ق ظ
کد خبر : 320386
اقدام مثبت بانک مرکزی در کاهش سودهای بانکی/ بورس نقش مهمی در جهش تولید دارد
اقتصاد ملی: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: اقدام بانک مرکزی در کاهش نرخ سودهای بانکی قدمی مثبت و رو به جلو در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه به شعار سال است.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ملی:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: اقدام بانک مرکزی در کاهش نرخ سودهای بانکی قدمی مثبت و رو به جلو در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه به شعار سال است.

 

محسن بیگلری، دبیر دوم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با مثبت ارزیابی کردن کاهش نرخ سودهای بانکی اظهار کرد: اقدام بانک مرکزی در کاهش نرخ سودهای بانکی قدمی مثبت و رو به جلو در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه به شعار سال است و می‌تواند سرمایه‌های سرگردان را به سمت تولید هدایت کند.

 

وی افزود: بورس نقش مهمی در افزایش تولید و تحقق شعار سال دارد؛ لذا با کاهش نرخ سودهای بانکی شاهد بودیم که سرمایه‌های موجود در اختیار مردم، به‌جای اینکه در بانک‌ها سپرده شود، به سوی بورس روانه شده و مردم در حال سرمایه‌گذاری و خرید و فروش سهم هستند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همیشه سودهای بانکی به یکی از معضلات و آفات اقتصادی کشور تبدیل شده بود که رئیس کل بانک مرکزی با هوشیاری و پی بردن به این ضعف، جلوی ریشه‌پراکنی این آفت را گرفت.

 

بیگلری با بیان اینکه دولت و بانک مرکزی ضمن استقبال از ورود سرمایه‌های مردم به بورس باید مراقب باشند تا تدابیری اندیشیده شود که مشکلاتی برای سهامداران به وجود نیاید، یادآور شد: اینکه پول‌های موجود در اختیار مردم به سمت بورس روانه شده، اقدام خوبی است، اما بانک مرکزی باید تدابیری را بیندیشد که مردم با بورس و نحوه خرید و فروش آشنا شوند و بدانند چه سهمی ارزش خرید دارد و چه سهمی را نباید خرید؛ لذا اگر این آموزش به مردم داده نشود، احتمالاً در کوتاه‌مدت از دامنه رشد بورس کاسته شود و اعتراضاتی را به همراه خواهد داشت.

 

او تأکید کرد: در همه کشورهای پیشرفته اقتصادی، بورس نقش مهم و پیشران را بازی می‌کند و ما هم در ایران می‌بینیم که با وجود رکود در برخی بازارها، بازار بورس با رشد چشم‌گیری مواجه است و این نشان از جذابیت سرمایه‌گذاری در بورس است، ولی در حین جذابیت اگر صحیح مدیریت نشود ممکن است به مشکلاتی برای دولت بینجامد.


 

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :