1399/02/03 12:13 ب ظ
کد خبر : 320382
محمودی :
طرح ملی مسکن با کندی پیش می‌رود/ دولت منابع کافی در اختیار ندارد
اقتصاد ملی: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طرح ملی مسکن بار سنگین مالی‌ای را متوجه دولت ساخته و حتی امکان دارد این پروژه با کندی پیش برود.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ملی:

محمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره تأثیر طرح ملی مسکن بر ثبات قیمت مسکن و یا کاهش قیمت آن اظهار کرد: طرح ملی مسکن، طرحی است که می‌تواند به کاهش قیمت مسکن و بازگشت ثبات به بازار مسکن کمک کند، اما متأسفانه تا به امروز روند کار خیلی مطلوب نبوده و آن طور که باید این طرح به ثبات بازر مسکن کمک می‌کرد، نتوانست خیلی تأثیرگذاری مثبتی داشته باشد.

 

وی افزود: البته افزایش قیمت مسکن به چندین عامل بستگی دارد و نباید تنها یک عامل را در افزایش قیمت موثر دانست. عامل اول عدم عرضه خانه‌های خالی، دومین عامل افزایش بیش از حد تقاضا در فقدان عرضه کافی و سومین عامل گرانی مصالح و هزینه‌های ساخت و ساز است.

 

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعلاً‌ بخش مسکن در یک وضعیت رکود به سر می‌برد، یادآور شد: کرونا به هیچ بخش اقتصادی کشور رحم نکرده و این مشکل در تمام کشورهای جهان به وضوح به چشم می‌خورد؛ لذا فعلاً‌ مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و کاهش نقدینگی لازم به خاطر خسارت‌های اقتصادی ناشی از شیوع این ویروس، خیلی برای خرید خانه تمایلی ندارد و حتی مستأجران هم تلاش می‌کنند تا پایان ماجرای کرونا مدت زمان مسکن استیجاری را تمدید کنند.

 

محمودی یکی دیگر از مشکلات پیش روی اجرای طرح ملی مسکن را کمبود منابع مالی کافی عنوان کرد و در همین رابطه گفت که بسیاری از مردم در شرایط شیوع کرونا با مشکل تأمین پیش‌پرداخت‌های طرح ملی مسکن مواجه هستند و همین مسئله بار سنگین مالی‌ای را متوجه دولت ساخته و حتی امکان دارد این پروژه با کندی پیش برود.

 

به گفته او؛ مسکن نقش مهمی در رونق بازار و کسب و کارها و نیز به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد کشور دارد و تا زمانی که این بخش رونق دوباره نگیرد، نمی‌توان انتظار روزهای خوش را برای اقتصاد ایران در سال جهش تولید داشت.

 

برچسب ها ,طرح ملی مسکن,مسکن,,
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :