1399/01/31 10:24 ق ظ
کد خبر : 320376
قابلیت PhoneSoap برای ضدعفونی کردن تلفن همراه در برابر کرونا
اقتصاد ملی: یکی از شرکتهای تولیدکننده لامپUV استفاده از این تکنولوژی را برای ضدعفونی 99/99 درصدی گوشیهای موبایل در برابر آلودگی به ویروس کرونا توصیه کرده است.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ملی:

این روزها در پی شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان شست‌و‌شوی مداوم و ضدعفونی کردن وسایلی مانند تلفن همراه که استفاده از آن در طول شبانه روز اجتناب ناپذیر است امری لازم و حیاتی به شمار می رود. مطالعات نشان داده اند که کورونا ویروس جدید تا 9 روز روی اکثر سطوح  از جمله تلفن همراه می تواند زنده بماند و ویروسی  که به تلفن یا سطوح قابل دسترس شما راه پیدا کند می تواند به پوست شما نیز منتقل شود.

از آنجا که صفحه گوشی موبایل متشکل از پوشش‌های اولئوفوبی و آبگریز به منظور جلوگیری از نفوذ آب و چربی به داخل گوشی است قطعا استفاده از هر نوع شوینده‌ای مانند ماده سفیدکننده های خانگی برای ضدعفونی کردن این وسایل مجاز نیست و باید در این شرایط بحرانی که گریبان کل جهان را گرفته به دنبال راه حلی برای ضدعفونی کردن این وسیله همیشه همراه افراد بود. یکی از این راه حل ها استفاده از دستمال مرطوب Clorox است زیرا به صفحه نمایش گوشی شما آسیب نمی رساند.

اپل در وبسایت خود نوشته که شما می توانید با خیال راحت آی‌فون خود را با دستمال مرطوب Clorox ضد عفونی و تمیز کنید. سامسونگ نیز در وب سایت خود توصیه کرده که از محلول مبتنی بر الکل استفاده کرده و آن را با پارچه میکروفیبر روی گوشی خود بمالید.

 

41e434a5-b896-420f-941d-16b06c444f93

 

 

اما باید بدانید که استفاده نادرست در تمیزکاری گوشی موبایلتان و تکنیک های غلط  می توانند به صفحه (یا احتمالاً اجزای داخلی) آن  آسیب برساند لذا برای جلوگیری از آسیبهای احتمالی گوشی همراهتان، به موارد زیر توجه کنید.

هیچگاه دستگاه موبایل خود را با الکل خالص تمیز نکنید زیرا استفاده مستقیم از الکل می تواند پوشش های اولئوفوبی و آبگریز را (که  مانع جذب چربی ها و لکه های ناشی از اثر انگشت از صفحه نمایش می شود) از بین ببرد و به صفحه نمایش شما آسیب برساند.

البته برخی وب سایتها پیشنهاد می‌کنند خودتان ترکیبی از الکل و آب ایجاد کنید ، اما به دست آوردن غلظت مناسب از این دو محلول، بسیار مهم و کمی مشکل است و با ترکیب نادرست می توانید به گوشی خود آسیب وارد کنید. بهترین و مطمئن ترین گزینه استفاده از دستمال های ضد عفونی کننده حاوی 70٪ الکل ایزوپروپیل برای تمیز کردن صفحه تلفن است.

اگرچه در گذشته گفته شده بود که از دستمال های ضدعفونی کننده در صفحه های تلفن خود استفاده نکنیم، اما اکنون اپل می گوید استفاده از دستمال مرطوب Clorox و سایر محصولات با غلظتهای مشابه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

دستورالعملهای اصلاح شده در مورد AT & T (بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس‌دهنده اینترنت پهن‌باند آمریکا است) نشان می دهد که باید "ضد عفونی کننده غیر ساینده یا مبتنی بر الکل (70٪ ایزوپروپیل) را مستقیماً بر روی یک پارچه نرم و بدون پرز اسپری کنید و در حالی که گوشی خاموش است ، دستگاه خود را پاک کنید همچنین به یاد داشته باشید استفاده از حوله های کاغذی بسیار ساینده هستند و به صفحه گوشی آسیب وارد می‌کنند.

گزینه دیگر برای تمیز کردن روزانه ، سرمایه گذاری و تولید یک نوع لامپ  UV مانند PhoneSoap است.  PhoneSoap در واقع اولین و تنها شارژر تلفنی است که از نور ماوراء بنفش برای ضد عفونی کردن تلفن استفاده و در عین حال تلفن را نیز شارژ می کند.

بر همین اساس این شرکت تولیدکننده لامپ UV ادعا می کند که استفاده از اشعه UV 99.99 درصد میکروب ها و ویروسهای موجود روی موبایل را از بین می برد البته هنوز این نوع تکنولوژی امتحانش را در رابطه با کرونا ویروس پس نداده است.

مترجم: مریم حسینی

 


 

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :