1399/01/31 10:20 ق ظ
کد خبر : 320375
درگذشت ستاره مشهور شبکه‌های اجتماعی دنیا +تصاویر
اقتصاد ملی: "سیدنی استیو استیونس" خلبان و ستاره مشهور شبکه‌های اجتماعی در سن 98 سالگی در انگلیس درگذشت.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ملی:

شبکه های اجتماعی قطعا یکی از سرگرمی های امروز مردم جهان بوده تا پستهای گوناگون خود در زمینه های مختلف(سرگرمی،شغلی، اجتماعی و ...) را با دیگران به اشتراک بگذارند.

شاید بتوان گفت که شبکه های اجتماعی نه فقط گزینه مناسبی برای جوانها و افراد میانسال در جهت پر کردن وقت و ارسال پستهایشان است بلکه همانند شخصیت گزارش امروز ما، می تواند افراد مسن و قهرمان های فراموش شده هر سرزمین را برای مردم یادآوری کنند.

 

85lbV5T7fWlY

 

"سیدنی استیو استیونس" یکی از همین افراد فراموش‌شده و خلبان بازمانده جنگ جهانی دوم بود که توانست با انتشار خاطراتش طرفداران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب کند و به یک ستاره مشهور در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شود.

"استیونس" خلبان برجسته و مشهور اهل "نورفک" انگلیس بود که به دلیل شجاعت، مهارت و موفقیت‌ در 28 ماموریت هوایی، شایسته دریافت"مدال صلیب پرواز ممتاز" از نیروی هوایی سلطنتی و نیروهای مسلح بریتانیا شد. وی خلبان بازمانده بمب‌افکنهای لنکستر در جریان جنگ جهانی دوم بود که در طول 28 ماموریت خود بین آوریل و اکتبر 1943 در جنگ علیه آلمان و ایتالیا هیچ یک از خدمه خود را از دست نداد. او پس از جنگ به "نورویچ" نقل مکان کرد و در آنجا به عنوان معلم ریاضی مشغول به کار شد.

سال 2019 به پیشنهاد یکی از دوستان نزدیک این خلبان کارکشته، وی برای پر کردن اوقات تنهایی خود عضو یکی از شبکه‎های اجتماعی شد و در پستهای خود شروع به تعریف خاطراتش از ماموریتهای خود در زمان جنگ جهانی دوم کرد که این امر باعث شهرت و توجه جهانیان به سمت وی شد و طرفداران بسیاری از سراسر جهان صفحه او را دنبال کردند. حتی در برنامه "BBC Look East " به طور مفصل به این شخصیت و همچنین شبکه اجتماعی پرطرفدارِ وی پرداخته شد.

شهرت "استیونس" تا آنجا پیش رفت که پس از این برنامه، مردم کشورهای مختلف از جمله استرالیا علاقه‌مند به خواندن و دنبال کردن داستان‌ها و خاطرات او شدند و پیامهای درخواست خود را برای انتشار خاطرات بیشتر وی ارسال می کردند.

به گزارش شمانیوز، "استیونس" این چهره مشهور دنیای مجازی، اواخر هفته گذشته در سن 98 سالگی درگذشت. به گفته نزدیکان وی، مرگ این خلبان بر اثر ابتلا به کرونا نبوده است و او از مدتها پیش حال جسمی مساعدی نداشت.

 

233351_357

 

مترجم: مریم حسینی

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :