1398/08/22 1:51 ب ظ
کد خبر : 320289
مهندس ارزانی تاکیدکرد؛
استفاده از توان مراکز علمی و دانشگاهی جهت بومی سازی و رونق تولید
اقتصاد ملی: مهندس_ارزانی در پنل علمی نیازمندیهای فناوری صنایع که در حاشیه نمایشگاه فرصت های ساخت و رونق تولید استان هرمزگان برگزار شد بر لزوم استفاده از توان مراکز علمی و دانشگاهی در جهت بومی سازی و رونق تولید تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ملی: مهندس ارزانی با اشاره به بومی سازی در فولاد هرمزگان گفت : ما حرفمان را از شعار  به عمل تبدیل و حدود ١٢هزار قطعه را بومی سازی کردیم . نرم افزاری در کشور در خصوص بومی سازی طراحی شده است که  نیازهای صنایع در حوزه قطعات و مواد اولیه  در آن ثبت میشود  و پژوهشگران میتوانند متناسب با نیازهای اعلام شده طرح های پژوهشی خود را ارائه نمایند. اماده همکاری هستیم تا با استفاده از توان علمی کشور و مراکز علمی و فناوری و مراکز دانشگاهی بتوانیم مواد اولیه و قطعات موردنیاز را بومی سازی کنیم .

 

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروری خواند و گفت : در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام داریم  . پژوهشگران میتواننداز طریق مراکز علمی و پژوهشی با فولاد هرمزگان همکاری کنند  و آمادگی لازم برای همکاری با این مراکز وجود دارد.

مهندس ارزانی با اشاره به تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازان  گفت : تلاش مسولین استانی در خصوص رفع مشکلات صنایع قابل تقدیر است ، ولی این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد .

 

مهندس ارزانی تاکید کرد : ما مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می رود مسؤلین در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیازهای مواداولیه صنایع استان حل شود .

مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعالیتهای علمی این شرکت در عرصه های مختلف گفت : با توجه به رسالت و مسئولیت اجتماعی در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نیاز سنجی در فولاد هرمزگان  انجام شد و فرایند ریخته گری که در صنعت فولاد یک ضرورت است و بسیار حائز اهمیت ، به عنوان یک موضوع شناسایی شد و به همین دلیل  اولین کنفرانس ملی ریخته گری کشور  را با همکاری مراکز دانشگاهی برنامه ریزی کردیم که  این کنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

منبع:شمانیوز

 

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :